MENÜ

Karaca Grup

Karaca Grup 1973 yılından günümüze sofra, mutfak ve ev tekstili sektöründe bünyesinde yer alan 5 şirket ile hizmet vermektedir. Karaca, Karaca Home, Emsan, Jumbo ve Cook Plus olmak üzere perakende, toptan, yurt dışı, franchise ve online satış kanalıyla yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermektedir. Karaca Grup mağazacılık ağında 322 mağaza ve 2.500’ün üzerinde satış noktası yer almaktadır.

Karaca Grup, dört ortaklı bir yapıya sahip anonim şirkettir. Hisseler, yüzde 25’lik bir dağılıma sahip olup, Arif Karaca, Muzaffer Karaca, Sami Karaca ve Rahmi Karaca’ya aittir.

Öncü bir tasarım markası olmanın sorumluluğuyla yoluna devam eden Karaca koleksiyonlarının kreatif yönü Barselona’da yaşayan iki İspanyol tasarımcı tarafından yönetilmektedir. Şu an iç ve dış ekip olarak 10’un üzerinde tasarımcısı olan Karaca, iç tasarım departmanının ortaya koyduğu tasarımlarla Türkiye ve dünyanın en önemli ödüllerini toplamaya devam etmektedir.

Bu güçle ortaya çıkan ilkleri Karaca’nın her zaman gurur kaynağıdır. Büyük bir inovasyon ile bir ürün grubu olmaktan çıkıp kategori haline gelen Granit, devrim niteliğinde olan ve gerçek inciden üretilen Fine Pearl ve son olarak da gerçek elmas kristallerinden üretilen Biodiamond Karaca’nın gurur tablosuna baş harflerle yazdığı başarılarıdır.

2018 yılında yurt içinde 50 mağaza yurt dışında ise 7 mağaza açan Karaca, yurtiçi ve yurtdışındaki 322 mağazası ile 3 kıtada hizmet vermektedir.